Crosul „Doamna Stanca” editia 1 - 2016

Crosul „Doamna Stanca” editia 1 - 2016


Cu ocazia zilei de 1 Iunie, Catedra de Educație fizică și sport a Colegiului Național „Doamna Stanca” a organizat un eveniment pentru toți elevii colegiului.
Aceștia au fost invitați să participle în număr cât mai mare la CROSUL „DOAMNA STANCA” – „ALERG PENTRU VIATA!” .
Începand cu ora 10, cei mai mici participanți, elevii claselor primare, au venit în parcul Regina Maria, unde au alergat, pe categorii de varsta, 300, 400, respective 600 de metri.
Au urmat elevii de gimnaziu și cei de liceu, cu trasee de 800, 1000, 1500, 1800 metri, numărul total al participanților fiind de 350.
Ne-am bucurat cu toții, elevi participanți, elevi spectatori/susținători, elevi organizatori, părinți, cadre didactice, d-na asistenta Stanea, de o zi frumoasă, senină, de colegi dragi, de premii și, cel mai important, am dovedit ca știm să dăm dovada de fair play.
Toți participanții au primit diplome, fructe și dulciuri, iar câștigătorii au fost recompensați cu medalii și tricouri.


Câștigători

Locul I

Raisa Rades (clasa pregatitoare C)
Adelin Radutac (clasa pregatitoare A)
Irina Bica (clasa a II-a C)
Luca Pacciola (clasa a II-a C)
Eliza Trifan (clasa a IV-a D)
Marius Caltea (clasa a III-a C)
Andra Kitaigorod (clasa a VI-a A)
Stefan Barbu (clasa a VI-a A)
Bianca Bogdan (clasa a VIII-a C)
Alexandru Jiga (clasa a VII-a B)
Ionut Unghesel (clasa a X-a D)
Razvan Urdea (clasa a XI-aD)

Locul al II-lea

Raluca Cristian (clasa pregatitoare B)
Alin Ionescu (clasa pregatitoare A)
Raluca Stoica (clasa a II-a A)
Alexandru Barariu (clasa a II-a A)
Daria Popeneciu (clasa a IV-a D)
Ionut Dragomir (clasa a IV-a A)
Denisa Ganea (clasa a V-a A)
Laurentiu Moldoveanu (clasa a VI-a B)
Alexandra Pais (clasa a VII-a A)
Alexandru Stoica (clasa a VIII-a A)

Locul al III-lea

Andreea Bica (clasa pregatitoare D)
Vlad Orzea (clasa pregatitoare C)
Sara Mardale (clasa a II-a C)
Matei Ludu (clasa I C)
Maria Ludu (clasa a III-a C)
David Blendea (clasa a IV-a D)
Sara Moga (clasa a V-a C)
Gabriel Pall (clasa a VI-a B)
Galateea Soitu (clasa a VIII-a C)
Nicolae Steavu (clasa a VII-a C)




1 Iunie 2016